Wszystko dla biznesu

Faktoring online

Internet ma niesamowite możliwości. W chwili obecnej wiele dziedzin ludzkiego życia przenosi się właśnie do sieci. Osoby, które korzystają z serwisów online, mogą bez wątpienia powiedzieć, że są one wygodne, szybkie, a także bezpieczne. Dlatego nikogo dzisiaj nie dziwi fakt, że coraz więcej usług przenosi się do wirtualnego świata. Przykładem takiego rozwiązania jest faktoring online.

Co warto wiedzieć na temat faktoringu?

Faktoring jest to rozwiązanie pozwalające na bieżące finansowanie działalności. Jego podstawą jest zamiana faktur sprzedażowych, które zostały wystawione z długim terminem na gotówkę. Podmioty gospodarcze nie chcą czekać kilkudziesięciu dni na otrzymanie środków finansowych za usługę lub dostarczony towar. Może w tym przypadku spieniężyć fakturę przez nawiązanie współpracy z faktorem. W celu uzyskania należności organizacja wysyła skan bądź fotografie faktury. Dzięki temu gotówka trafia na jego konto w 15 minut zamiast po kilku tygodniach. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, przede wszystkim dla przedsiębiorcy, który ma trudność z utrzymaniem płynności finansowej.

Podstawowe informacje dotyczące factoringu online

Faktoring to alternatywa, która kojarzona jest przede wszystkim z dużymi firmami. Jednakże w ostatnim czasie zauważono, że istnieje popyt na taką usługę wśród małych i średnich przedsiębiorstw. W odpowiedzi na określoną potrzebę rynkową powstały organizacje specjalizujące się w factoringu online. Opcja ta umożliwia szybkie finansowanie faktur, które wystawiają mniejsze firmy. Istotne jest to, że w przypadku takich organizacji zdecydowanie nie sprawdza się tradycyjny model, który przygotowany jest przez banki dla klientów korporacyjnych. Najważniejszym działaniem jest maksymalne uproszczenie całego procesu. Ogromnym atutem tej alternatywy jest to, że weryfikacja wniosku, a także decyzja o przyznaniu limitu finansowania praktycznie odbywa się w pełni automatycznie. Co więcej, trwa ona kilka minut.

Faktoring online — zalety

Istotne jest to, że bardzo dużo małych i średnich przedsiębiorstw ma spory problem z utrzymaniem płynności. Dlatego w odpowiedzi na ich potrzeby powstał factoring online. Małe firmy dążąc do osiągnięcia sukcesu, podczas współpracy z kontrahentami akceptują warunki przez nich narzucone. Przez co, wystawiają dokumenty finansowe z długim terminem płatności. To doprowadza do dużych trudności. Nie mogą wykorzystywać środków, gdyż jeszcze nimi nie dysponują. Ratunkiem jest zatem faktoring online, dzięki któremu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą utrzymać płynność finansową. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jej brak jest jedną z podstawowych przyczyn prowadzących do niewypłacalności.

Zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że można z niego korzystać już od początku prowadzenia działalności. W odróżnieniu od kredytów nie ma tutaj wymaganego stażu związanego z funkcjonowaniem biznesu. Ponadto nie trzeba także martwić się historią kredytową. Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o młodych przedsiębiorców. Co więcej, firma korzystająca nie musi tutaj pilnować spłaty rat kredytu. Ponadto, środki uzyskane z faktoringu przeznacza się na dowolny cel. Nie ma tutaj żadnych wytycznych z tym związanych. Kolejną korzyścią jest to, że factoring nie obniża zdolności kredytowej.

Dzięki faktoringowi online można spełnić potrzeby klientów, szczególnie tych zaliczanych do grupy małych i średnich przedsiębiorstw, dla których ważny jest natychmiastowy dostęp do pieniędzy. Dlatego może okazać się zdecydowanie lepszą formą finansowania niż kredyt. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More