Wszystko dla biznesu

Darmowy program do faktur 2023 – ranking 5 przydatnych programów

Prowadząc własną działalność gospodarcza warto wyposażyć firmę w prosty program do fakturowania. Dobre narzędzie pozwala przygotować faktury w kilka sekund. Istotny jest intuicyjny interfejs, łatwość obsługi i funkcjonalność. Dobry program do faktur będzie uniwersalny i przydatny dla użytkownika. Darmowy program do faktur to najczęściej testowe wersje przydatnych rozwiązań. Przedstawiamy ranking 5 programów, na które warto zwrócić uwagę.

1. Faktura Small Business Pro

Program do fakturowania Faktura Small Business Pro to prosty program do wystawiania faktur z magazynem na 2023 rok. Oprogramowanie przygotowane jest przez firmę Mega-Tech. Program ten pozwala wystawić wszystkiego rodzaju faktury takie jak np. faktura VAT, proforma, korekta, zaliczkowa, końcowa, WDT, ZŁOM, faktura VAT marża, uproszczona, eksportowa, wewnętrzna i wiele więcej. Narzędzie sprawdzi się zarówno u małych jak i średniej wielkości przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanemu modułowi magazynowymi przedsiębiorca wystawi podstawowe dokumenty magazynowe takiej jak PZ, WZ, PW, RW czy MM oraz kasowe. Program pozwala przygotować pliki JPK: JPK_FA, JPK_V7 (dawny plik JPK_VAT) czy JPK_MAG. Producent dba o ciągle aktualizacje systemu, dzięki czemu ten program do faktur jest dostosowany do zmieniających się przepisów prawnych. Oprogramowanie można za darmo przetestować i posprawdzać wszystkie opcje. Program ma wiele automatycznych opcji, które upraszczają fakturowanie jak: pobieranie danych kontrahenta z CEiDG po wpisaniu NIP firmy, seryjny wydruk, wystawianie faktur cyklicznych czy pobieranie kursu waluty z bazy NBP. Warto wspomnieć, że Mega-Tech ma u siebie również program do faktur Faktura Small Business Standard i Faktura Small Business Lite. Są to prostsze wersje programu do fakturowania bez modułu magazynowego i kasowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się na pewno dla mniejszych firm.

2. Comarch ERP XT

Kolejny program dla małych i średnich firm to Comarch ERP XT. Program ten pozwala prosto i szybko wystawić podstawowo dokumenty księgowe. Wystawiając fakturę można dodać kontrahenta z wbudowanej listy rozwijanej lub utworzyć nowego korzystając z automatycznej opcji zaciągania danych z GUS po wpisaniu numeru NIP firmy. Oprogramowanie Comarch ERP XT pozwala również sprawdzić kontrahenta na białej liście podatników VAT. Program jest intuicyjny i elastyczny. Producent dba o jego szybkość działania oraz aktualność. Ten program do wystawiania faktur pozwala przygotować pliki JPK. Oprogramowanie można przetestować i posprawdzać przygotowane funkcje. Trzeba mieć jednak na uwadze, że istnieje limit faktur wystawianych w miesiącu i jest to 10 dokumentów. Użytkownik może z niego korzystać zarówno z poziomu przeglądarki internetowej jak i aplikacji mobilnej. Program można rozbudowywać o nowe moduły. Jeżeli przedsiębiorca będzie potrzebował narzędzia do księgowości wówczas można skorzystać z oprogramowania Comarch ERP Optima.

3. TAXON

TAXON to kolejny program do fakturowania, który pozwala przygotować faktury w prosty sposób. Użytkownicy oprogramowania mają dostęp do przygotowanej aplikacji mobilnej. Takie rozwiązanie pozwala szybko wystawić fakturę lub dodać nową pod postacią skanu, pliku bądź zdjęcia. Aplikacja pozwala pobierać dane kontrahentów z GUS. Jej funkcja można za darmo przetestować i wystawić miesięcznie do 10 faktur. Producent oferuje wsparci techniczne w postaci czatu. Dzięki TAXON można na bieżąco kontrolować wydatki oraz finanse firmy. Program jest intuicyjny i pozwala samodzielnie zarządzać obiegiem faktur w firmie. Wśród dokumentów, które wystawi przedsiębiorca jest faktur VAT czy faktura z walutami i przelicznikami NBP. 

4. Faktura XL

Następnym programem w zestawieniu jest program Faktura XL. To program, który pozwala wygodnie fakturować i prowadzić księgowość w chmurze. Program Faktura XL został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Pozwala on wystawić podstawowe rodzaje dokumentów potrzebnych w firmie. Oprogramowanie została wyposażone w opcję automatycznego pobierania danych kontrahentów z GUS. Użytkownik, który skorzysta z programu Faktura XL będzie mógł wgrać do wystawianych faktur własne logo, pieczątkę, czy dowolnie spersonalizować ich wygląd. Program Faktura XL jest bardzo uniwersalny. Pozwala on wystawić faktur w różnych językach i walutach. Program jest polecany dla przedsiębiorców którzy są właścicielami sklepów internetowych typu WooCommerce czy PrestaShop. Oprogramowanie pozwala dokonać rozliczeń ZUS oraz obliczyć zaliczki na podatek dochodowy PIT. Producent zadbał o to, aby oprogramowanie zostało przygotowane na zmiany w przepisach. Wystawianiu faktur towarzyszy również możliwość wygenerowanie plików JPK, jak np. JPK_FA. Program można za darmo przetestować i tym samym sprawdzić go w swojej firmie. 

5. InTaxo

Ostatnim programem w naszym rankingu jest program do fakturowania InTaxo. Oprogramowanie jest proste w obsłudze, więc porodzi sobie z nim bez problemu każdy użytkownik. Z dostępnym wariantów użytkownik ma możliwość skorzystania z programu do wystawiania faktur, oprogramowania do księgowości (w tym rejestr VAT i deklaracje PIT),  programu magazynowego i wariantu księgowości oraz magazynu. Dokumenty jakie pozwoli wystawić przygotowana aplikacja webowa to chociażby: faktura VAT, proforma, korygująca, paragon fiskalny, faktura zaliczkowa czy końcowa. Z programu można skorzystać poprzez przeglądarkę oraz aplikację mobilną. Program działa zarówno na systemie Android jak i iOS. Użytkownik przygotowanej aplikacji może wystawić faktury w różnych językach i walutach. Funkcją, która to upraszcza jest pobieranie kursu waluty z bazy NBP. Oprogramowanie wyróżnia się możliwość prowadzenia księgowości online. Przedsiębiorca jest więc w stanie wygodnie i funkcjonalnie np. wprowadzić koszty uzyskania przychodów, wyliczyć amortyzację środków trwałych czy prowadzić ewidencją KPiR.

1 komentarz
  1. Emilia mówi

    nie ma go w zestawieniu ale ja używam faktura.pl na pewno dużą zaletą tego programu jest łatwe i błyskawiczne wystawianie faktur, szybko nauczyłam się obsługi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More