Wszystko dla biznesu

Darmowy program do faktur 2023 – ranking 5 przydatnych programów

Prowadząc własną działalność gospodarcza warto wyposażyć firmę w prosty program do fakturowania. Dobre narzędzie pozwala przygotować faktury w kilka sekund. Istotny jest intuicyjny interfejs, łatwość obsługi i funkcjonalność. Dobry program do faktur będzie uniwersalny i przydatny dla użytkownika. Darmowy program do faktur to najczęściej testowe wersje przydatnych rozwiązań. Przedstawiamy ranking 5 programów, na które warto zwrócić uwagę.

1. Faktura Small Business Pro

Program do fakturowania Faktura Small Business Pro to prosty program do wystawiania faktur z magazynem na 2023 rok. Oprogramowanie przygotowane jest przez firmę Mega-Tech. Program ten pozwala wystawić wszystkiego rodzaju faktury takie jak np. faktura VAT, proforma, korekta, zaliczkowa, końcowa, WDT, ZŁOM, faktura VAT marża, uproszczona, eksportowa, wewnętrzna i wiele więcej. Narzędzie sprawdzi się zarówno u małych jak i średniej wielkości przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanemu modułowi magazynowymi przedsiębiorca wystawi podstawowe dokumenty magazynowe takiej jak PZ, WZ, PW, RW czy MM oraz kasowe. Program pozwala przygotować pliki JPK: JPK_FA, JPK_V7 (dawny plik JPK_VAT) czy JPK_MAG. Producent dba o ciągle aktualizacje systemu, dzięki czemu ten program do faktur jest dostosowany do zmieniających się przepisów prawnych. Oprogramowanie można za darmo przetestować i posprawdzać wszystkie opcje. Program ma wiele automatycznych opcji, które upraszczają fakturowanie jak: pobieranie danych kontrahenta z CEiDG po wpisaniu NIP firmy, seryjny wydruk, wystawianie faktur cyklicznych czy pobieranie kursu waluty z bazy NBP. Warto wspomnieć, że Mega-Tech ma u siebie również program do faktur Faktura Small Business Standard i Faktura Small Business Lite. Są to prostsze wersje programu do fakturowania bez modułu magazynowego i kasowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się na pewno dla mniejszych firm.

2. Comarch ERP XT

Kolejny program dla małych i średnich firm to Comarch ERP XT. Program ten pozwala prosto i szybko wystawić podstawowo dokumenty księgowe. Wystawiając fakturę można dodać kontrahenta z wbudowanej listy rozwijanej lub utworzyć nowego korzystając z automatycznej opcji zaciągania danych z GUS po wpisaniu numeru NIP firmy. Oprogramowanie Comarch ERP XT pozwala również sprawdzić kontrahenta na białej liście podatników VAT. Program jest intuicyjny i elastyczny. Producent dba o jego szybkość działania oraz aktualność. Ten program do wystawiania faktur pozwala przygotować pliki JPK. Oprogramowanie można przetestować i posprawdzać przygotowane funkcje. Trzeba mieć jednak na uwadze, że istnieje limit faktur wystawianych w miesiącu i jest to 10 dokumentów. Użytkownik może z niego korzystać zarówno z poziomu przeglądarki internetowej jak i aplikacji mobilnej. Program można rozbudowywać o nowe moduły. Jeżeli przedsiębiorca będzie potrzebował narzędzia do księgowości wówczas można skorzystać z oprogramowania Comarch ERP Optima.

3. TAXON

TAXON to kolejny program do fakturowania, który pozwala przygotować faktury w prosty sposób. Użytkownicy oprogramowania mają dostęp do przygotowanej aplikacji mobilnej. Takie rozwiązanie pozwala szybko wystawić fakturę lub dodać nową pod postacią skanu, pliku bądź zdjęcia. Aplikacja pozwala pobierać dane kontrahentów z GUS. Jej funkcja można za darmo przetestować i wystawić miesięcznie do 10 faktur. Producent oferuje wsparci techniczne w postaci czatu. Dzięki TAXON można na bieżąco kontrolować wydatki oraz finanse firmy. Program jest intuicyjny i pozwala samodzielnie zarządzać obiegiem faktur w firmie. Wśród dokumentów, które wystawi przedsiębiorca jest faktur VAT czy faktura z walutami i przelicznikami NBP. 

4. Faktura XL

Następnym programem w zestawieniu jest program Faktura XL. To program, który pozwala wygodnie fakturować i prowadzić księgowość w chmurze. Program Faktura XL został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Pozwala on wystawić podstawowe rodzaje dokumentów potrzebnych w firmie. Oprogramowanie została wyposażone w opcję automatycznego pobierania danych kontrahentów z GUS. Użytkownik, który skorzysta z programu Faktura XL będzie mógł wgrać do wystawianych faktur własne logo, pieczątkę, czy dowolnie spersonalizować ich wygląd. Program Faktura XL jest bardzo uniwersalny. Pozwala on wystawić faktur w różnych językach i walutach. Program jest polecany dla przedsiębiorców którzy są właścicielami sklepów internetowych typu WooCommerce czy PrestaShop. Oprogramowanie pozwala dokonać rozliczeń ZUS oraz obliczyć zaliczki na podatek dochodowy PIT. Producent zadbał o to, aby oprogramowanie zostało przygotowane na zmiany w przepisach. Wystawianiu faktur towarzyszy również możliwość wygenerowanie plików JPK, jak np. JPK_FA. Program można za darmo przetestować i tym samym sprawdzić go w swojej firmie. 

5. InTaxo

Ostatnim programem w naszym rankingu jest program do fakturowania InTaxo. Oprogramowanie jest proste w obsłudze, więc porodzi sobie z nim bez problemu każdy użytkownik. Z dostępnym wariantów użytkownik ma możliwość skorzystania z programu do wystawiania faktur, oprogramowania do księgowości (w tym rejestr VAT i deklaracje PIT),  programu magazynowego i wariantu księgowości oraz magazynu. Dokumenty jakie pozwoli wystawić przygotowana aplikacja webowa to chociażby: faktura VAT, proforma, korygująca, paragon fiskalny, faktura zaliczkowa czy końcowa. Z programu można skorzystać poprzez przeglądarkę oraz aplikację mobilną. Program działa zarówno na systemie Android jak i iOS. Użytkownik przygotowanej aplikacji może wystawić faktury w różnych językach i walutach. Funkcją, która to upraszcza jest pobieranie kursu waluty z bazy NBP. Oprogramowanie wyróżnia się możliwość prowadzenia księgowości online. Przedsiębiorca jest więc w stanie wygodnie i funkcjonalnie np. wprowadzić koszty uzyskania przychodów, wyliczyć amortyzację środków trwałych czy prowadzić ewidencją KPiR.

1 komentarz
  1. Emilia mówi

    nie ma go w zestawieniu ale ja używam faktura.pl na pewno dużą zaletą tego programu jest łatwe i błyskawiczne wystawianie faktur, szybko nauczyłam się obsługi

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More